počasie

dnes, utorok 22. 9. 2020
jasná obloha 23 °C 6 °C
streda 23. 9. zamračené 22/13 °C
štvrtok 24. 9. slabý dážď 23/13 °C
piatok 25. 9. mierny dážď 19/14 °C

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Ubytovanie Privát Katka

Navigácia

Obsah

Náučný chodník v Dobšinskej Maši

Typ: ostatné
Náučný chodník v Dobšinskej Maši 1Šesť informačných panelov umiestnených na náučnom chodníku informuje o histórii a súčasnosti okolitých lesov, o poľovníctve, lesníctve a ochrane lesov, o južnej časti Národného parku Slovenský raj, o vodnej nádrži Palcmanská Maša a o baníckej a hutníckej histórii tohto kraja.

Trasa náučného chodníka pozostáva zo 6 ťažiskových lokalít (zastávok):

  1. Parkovisko pri autobusovej zastávke Dobšinská Mša. Súčasťou tejto zastávky je informačná tabuľa s informáciami o Dobšinskej Maši a o trase náučného choddníka (mapka, dĺžka trasy, počet zastávok).
  2. Okraj lesa "Pri krížu". Informačná tabuľa, ktorá poskytuje informácie o histórii a súčasnosti lesov v okolí Dobšinej.
  3. Okraj lesa. Informačná tabuľa, ktorá informuje o polovníctve, lesníctve a ochrane lesa.
  4. Okraj lesa v mieste výhľadu na priehradu Pacmanská Maša a obec Mlynky. Informačná tabuľa, ktorá informuje o južnej časti Národného parku Slovenský raj, vodnej nádrži Palcmanská Maša, histórii a charakteristike jedinečnej prečerpávacej elektrárne Vodné dielo Dobšiná. Nachádza sa tu aj altánok s možnosťou posedenia. Z tejto zastávky je možné pokračovať na zástavku č. 5 alebo na Dobšinský kopec s nádhernou vyhlakou.náučný chodník
  5. Pri žľaboch. Zastávka so studničkou.
  6. Pozostatok stožiara lanovky na prepravu rúd. Informačná tabuľa, ktorá poskytuje informácie o baníckej a hurníckej histórii kraja (historické fotografie a nákresy).

dobšinský kopec
Dobšinský kopec - vyhliadka

 naučná stezkanaučný chodníknaučný chodník
 

 

 

 


Vytvorené: 7. 6. 2015
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2016 12:37
Autor: